sobota, 10 stycznia 2015

Magiczne Drzewo #6: Cień Smoka - Andrzej Maleszka

Szósta część z serii Magiczne Drzewo
Tytuł: Cień Smoka
Seria: Magiczne Drzewo
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak
Poprzednia część: Gra
Następna część: -

Kuki, Gabi i Blubek przygotowują się do sprawdzianu w szkole. Chłopcy w ogóle nie uważają ponieważ mają pewien plan. Posiadają Magiczną Kostkę. Kiedy się nią rzuci wypada jedynka lub szóstka. Szóstka spełnia życzenie. Jedynka, zaś spełnia jego odwrotność. Przed testem Kuki i Blubek poszli na stołówkę. Zastanawiali się nad wybraniem życzenia. Jeśli zażyczą sobie żeby byli mądrzy i wypadnie jedynka... Wreszcie zdecydowali się na płyn mądrości. Niestety wypadła jedynka. Wyczarowali płyn głupoty. Był on bardzo niebezpieczny. Przyszła po nich nauczycielka i zdążyli tylko postawić czajnik z płynem na szafce. Podążyli za nauczycielką bojąc się strasznie bo w ogóle się nie uczyli. W tym czasie kucharka zrobiła herbatę z płynu głupoty. Wszyscy uczniowie i nauczyciele oprócz Gabi, Blubka, Kukiego i Nikodema zwanego Trupkiem. Uczniowie i nauczyciele zgłupieli okropnie. Opowiadali, że psy mają po 11 nóg itp. Nagle wyrwali Kukiemu kostkę mówiąc, że to piłka i zaczęli nią rzucać. W końcu kostka się rozbiła. Kuki, Gabi i Blubek postanowili ich uratować. Poszli do Trupka który miał skorpiona Korta, którego kiedyś uratowali i dali Nikodemowi. Korto umiał bowiem wyszukiwać przedmioty z Magicznego Drewna. Powiedział im, że muszą znaleźć figurkę która jest bardzo niebezpieczną bronią, powiedzieć jej imię,
wystawić ją na księżyc, na siedem godzin i nic nie mówić. Dzieci aby zdobyć figurkę muszą wygrać
turniej tańca. Później mają pod opieką siedmioletnią Idę która dysponuje niebezpieczną mocą. Wywołuje niebezpiecznego smoka z którym później muszą walczyć. Czy przyjaciołom uda się uratować kolegów i nauczycieli ze szkoły? Czy poradzą sobie z siedmiolatką? Czy uda im się pokonać smoka?

Jak już wiecie, że bardzo lubię serię Magiczne Drzewo. I tym razem przeczytałam książkę w kilka dni. Bardzo ciekawa akcja. Jak zawsze. Tym razem przyjaciele mają pod opieką dziewczynkę. Zadziwiło mnie jak bardzo mała zmienia się pod wpływem muzyki. Niesamowite jest to, że kiedy wcześniej przytulała się do Gabi, obiecywała grzeczną itp. a pod wpływem piosenki może zamienić "opiekunów" w króliki. Zdziwiło mnie w jaki sposób ludzi mogą się zmieniać. Patrycja rywalka Gabi w konkursie tanecznym później pod wpływem strachu im pomogła a za minutę wydała ich wysłannikowi smoka. Zadziwiające.
                                                           Ocena: 9/10

4 komentarze:

 1. Tylko tej książki z serii Magiczne Drzewo nie czytałam, musi być zabawna z tym eliksirem głupoty :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałaś bo niedawno była premiera. Ja sama dostałam dopiero na tą gwiazdkę co była niedawno. Radzę przecztać jeśli lubisz się pośmiać. I naprwadę nie myślcie, że jesteście za duże na tą serię. Ostatnio widziałam bloga na którym chłopak w wieku 14 lat recenzował tę serię. Naprawdę warto czytać.

   Usuń
 2. Cóż... ja mam duże wymagania jeśli chodzi o książki :/
  A poza tym mam jakąś kilometrową listę książek które chciałabym przeczytać i sądzę, że ta książka jest na ostatniej pozycji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że znajdziesz czas bo książka i seria moim zdaniem bombowa.

   Usuń