piątek, 23 stycznia 2015

Percy Jackson i bogowie olimpijscy #5: Ostatni Olimpijczyk - Rick Riordan

Piąta część z serii Percy Jackson i
bogowie olimpijscy.
Tytuł: Ostatni Olimpijczyk
Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Wydawnictwo: Galeria Książki
Poprzednia część: Bitwa w Labiryncie
Następna część: -

Percy, wraz ze swoim kolegą z domko Hefajstosa, udają się na pokład Księżniczki Andromedy, i dzięki swoim operacjom technicznym przyczyniają się do jej unicestwienia. Armia Kronosa jest o wiele większa niż Obozu, biorąc również pod uwagę to, że domek Aresa odmówlił wzięcia udziału w bitwie. Szanse są marne ale przyjaciele za wszelką cenę, próbują obronić olimp. Tajemnica związana ze szpiegiem, który dostarcza Kronosowi informacje z Obozu Herosów, dostarczała wiele emocji i za wszelką cenę chciałam się dowiedzieć kto to jest. Oczywiście przypuszczałam kto to może być, ale w końcu moje przypuszczenia nie okazały się słuszne, bo szpiegiem była osoba zupełnie do tej roli nie pasująca. Między Percy'm a Annabeth coraz większa chemia, a pod koniec książki to łołoło. Czy herosom uda się odeprzeć atak nieprzyjaciela i ocalić Olimp? Czego w końcu dotyczy przepowiednia związana z szesnastymi urodzinami Percy'ego? Co zadzieje się między córką Ateny, a synem Posejdona?

Wielka Przepowiednia

"Heros, który od bogów najstarszych pochodzi,
Osiągnie lat szesnaście wbrew wszelkiej przeszkodzie.
Świat pogrążony, ujrzy w snu wiecznym bezkresie,
Jeden wybór kres życiu herosa przyniesie.
Duszę półboga ostrze przeklęte wyżenie,
Olimp w perzynie legnie lub zyska zbawienie"

Za dużo się nie rozpisałam, no ale o czym tu napisać więcej. Dużo tajemnic, zwroty akcji, czyta się z zapartym tchem. Pan Rick Riordan poraz kolejny pokazał, że znakomicie pisze książki. Bardzo podobała mi się tajemnica szpiega, o czym zresztą przekonaliście się w pierwszej części recenzji. Ostatnia część bardzo mi się podobała, no ale Bitwa w Labiryncie chyba bardziej, chociaż no, trudno powiedzieć. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!
                                                               Ocena: 10/10

Zachęcam do brania udziału w ankietach, do komentowania postów oraz do reklamowania blogów w specjalnej zakładce!!!

2 komentarze:

  1. Przyjemnie czytało mi się tę recenzje. Co prawda serie o "Percym Jacksonie", przeczytałam już ponad rok temu, ale przyznaję, że też bardzo mi się podobała :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że ci się podoba. Seria o "Percym Jacksonie" jest jak już wiele razy pisałam moją ulubioną.

      Usuń