środa, 7 stycznia 2015

Magiczne Drzewo #1: Czerwone Krzesło - Andrzej Maleszka

Pierwsza część z serii Magiczne Drzewo
Tytuł: Czerwone Krzesło
Seria: Magiczne Drzewo
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak
Poprzednia część: -
Następna część: Tajemnica Mostu

Burza powaliła stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzi o tym nie wiedzieli i zrobili z niego setki przedmiotów. Każdy zachował w sobie cząstkę magicznej mocy. Wśród nich było Magiczne Krzesło.

Do Kukiego, Tosi i Filipa miała przyjechać ciotka Maryla bo rodzice chcieli pożyczyć od niej pieniądze. Zamknięto orkiestrę w której pracowali i nie mieli pracy. Dzieci poszły do sklepu po tort i ciasteczka dla cioci. W drodze powrotnej Kuki zobaczył w rzece Czerwone Krzesło, wyłowił je i uparł się aby zabrać do domu. Ciotka przekonywała rodziców aby poszli do pracy na statku, a dzieci zawieźli do niej. Rodzina nie zgodziła się na taką opcję. Następnego dnia pojechali w poszukiwaniu pracy na Stary Rynek. Nagle przyjechała ciocia Maryla i usiadła na Czerwonym Krześle i powiedziała, że chce aby rodzice wzięli pracę którą im proponuje. Czerwone Krzesło spełniło życzenie ciotki. Rodzice zaczęli odpychać dzieci i wysłali je do cioci a sami pojechali do pracy na statku.Czy rodzeństwu uda się odzyskać rodziców? Czy uciekną od cioci? Czy krzesło nie sprawi więcej problemów?

Może wydaje wam się, że to dziecinne, że czytam Magiczne Drzewo ale bardzo mi się ta seria podoba. Czerwone Krzesło czytałam dawno ale postanowiłam zrecenzować serię od samego początku więc przekartkowałam sobie książkę no i mamy wieczorną recenzję.
Magiczne Drzewo to jedna z moich ulubionych serii. Dwie pierwsze części są troszkę dziecinne, ale dalsze to najprawdę, naprawdę. W sumie to zobaczycie. Ta i druga część podobały mi się najmniej więc ocena będzie zaniżona. Z tą książką naprawdę miło spędziłam czas. Bardzo polecam całą serię Magiczne Drzewo.
                                                                   Ocena: 7/10
       

11 komentarzy:

 1. Na serio to? Czytałam chyba 4 części jak byłam mała, ale już chyba z tego wyrosłam^^ Sadzę, że teraz by mnie to nie zachwyciło. Jakoś mi tu ta książka nie pasuje, ale to moje zdanie.
  ~OLAI

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też wydaje się to dziecinne, choć kiedy byłam mniejsza, była to moja ulubiona książka... Następne czytałam, akcja niby okej, ale bohaterzy to jednak się zachowują jak pięciolatki xd
  Liczę na kolejne recenzje (;

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbysiu! Ty też tutaj? Zgadzam się z tobą (jak zawsze xd)
  ~OLAI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WIEŚKU, CO TY TU ROBISZ?! Czy ty mnie zdradzasz?! ;C

   Usuń
  2. JA??? ZDRADZAĆ ZBYSIA? NIGDY! To Kamila zdradza Zbysia, nie mieszać w to Wiesława!
   ~Wiesław Tęcza

   Usuń
 4. Spodziwałam się, że uznacie tą recenzję za dziecinną no ale cóż...myślę, że jestem w takim razie od was o wiele młodsza. I na razie przepraszam ale skończę recenzować tą serię do końca. Jeśli nie chcecie to nie czytajcie. Mi jednak recenzowanie tej serii sprawia przyjemność, więc będę to kontynułować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, my nie mamy pretensji... i nie sądzę żebyś była od nas młodsza, bo musiałabyś być w jakiejś 3 klasie^^ My jesteśmy wbrew pozorom młode, mamy po 12 lat.
  ~OLAI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, ja też mam 12. Mimo to podoba mi się seria Magiczne Drzewo i nie uważam tak jak wy "że bohaterzy to jednak zachowują się jak pięciolatki" w nastęonych częściach są już poważniejsi, i jeżeli nie czytałyści innych części to radzę przeczytać.

   Usuń
 6. Czytałam chyba 5 części, ale potem stwierdziłam, że już z tego wyrosłam... nie, jak ci się to podoba to ja to toleruję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie jednak czytałam 4 cześći!

   Usuń
  2. To radzę przeczytać więcej. Wkrótce pojawią się recenzje.

   Usuń