wtorek, 20 stycznia 2015

Percy Jackson i bogowie olimpijscy #2: Morze Potworów - Rick Riordan


Druga część z serii Percy Jackson
 i bogowie olimpijscy

Tytuł: Morze Potworów

Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Wydawnictwo: Galeria Książki
Poprzednia część: Złodziej Pioruna
Następna część: Klątwa Tytana

Siódma klasa przeminęła Percy'emu spokojnie (przynajmniej tak mu się zdawało). Jednak ostatniego dnia, na salę gimnastyczną wkraczają potwory i atakują Percy'ego i jego znajomych. Chłopiec musi obronić kolegów, pomagają mu w tym jego przyjaciel Tyson, oraz Annabeth, która jak zwykle pojawiła się znikąd. Po skończonej bitwie dziewczyna przekazuje Percy'emu złe wieści. Coś niedobrego dzieje się w Obozie Herosów i muszą tam jak najszybciej pojechać. Zabierają ze sobą Tysona. Na miejscu okazuje się, że ktoś otruł sosnę Thalii, która stanowiła ochronę dla Obozu Herosów. Chejron, podejrzewany o zatrucie, musi się wyprowadzić, na jego miejsce trafia inny wychowawca, a jego ulubienicą zostaje Clarisse, córka Aresa. Obozowiczowie szybko dochodzą do wniosku, że może im pomóc tylko Złote Runo. Percy i Annabeth chcą dostać misję, ale wyrusza na nią Clarisse. Przyjaciele muszą więc działać na własną rękę. Ale czy to zrobią? Nie ma wątpliwości. To przecież Percy. Syn Posejdona, córka Ateny i Tyson, który okazuje się być bratem Percy'ego wymykają się 
z obozu i wyruszają na niebezpieczną wyprawę na Morze Potworów. Głównym celem jest 
oczywiście Złote Runo, ale kolejny powód to ratunek dla Grovera, więzionego przez cyklopa. Akcja jest przeplatana wątkami o powstawaniu z martwych, Kronosa, z pomocą Luke'a byłego obozowicza. Czy  Percy'emu, Annabeth i Tysonowi uda sięuratować Grovera? Co knuje Luke i Kronos? Kto pierwszy odnajdzie Złote Runo: Clarisse czy Percy, Annabeth i Tyson?

Przepowiednia którą Clarisse otrzymała od wyroczni:


"Z załogą szkieletów łodzią popłyniesz żelazną,
Znajdziesz to czego szukasz, i weźmiesz na własność.
Życia omal nie stracisz, w skale pogrzebana,
Bez towarzyszy przegrasz, w dom wrócisz sama"

Książka zaskoczyła mnie w minimum równym stopniu co Złodziej Pioruna. Szybka akcja, czyta się znakomicie. Kolejne rozdziały przynoszą niespodzianki, i te dobre, i te złe. Kolejna dawka humoru ale i troszeczkę strachu o losy bohaterów. Da się przeczytać w jeden wieczór.

Z przyjemnością stwierdzam, że moimo iż ta książka była miłym spędzeniem czasu, pomogła mi w zapamiętaniu imoim greckich bóstw, no i tym trafem w historii z której jestem dobra tylko właśnie z mitologii.
Bardzo polecam!!!
                                                                Ocena: 10/10

Od autorki: Pościk miał być między 20 a 21 pierwszą ale udało mi się dodać wcześniej i chwała mi za to xxd. (W końcu muszę pouzupełniać braki związane z pobytem u babci (post niżej)).

2 komentarze:

  1. Przepowiednia z tej części niezwykle mi się spodobała! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka bardzo tajemnicza, no nie? Zresztą, jak wszystke przepowiednie.

      Usuń