czwartek, 22 stycznia 2015

Percy Jackson i bogowie olimpijscy #4: Bitwa w Labiryncie - Rick Riordan

Czwarta część z serii Percy Jackson i
bogowie olimpijscy.
Tytuł: Bitwa w Labiryncie
Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Wydawnictwo: Galeria Książki
Poprzednia część: Klątwa Tytana
Następna część: Ostatni Olimpijczyk

Percy wybrał się na dzień otwarty do swojej nowej szkoły. Miał nadzieję, że nie zostanie z niej wylany. Niestyty atakują go dwie demoniczne cheerlederki. Percy oprócz chronienia własnego życia, musi dbać o bezpieczeństwo tajemniczej nieznajomej, która widzi przez mgłę. A wszystko miało być tak pięknie! Wieczorem miał iść z Annabeth do kina, oczywiście jako przyjaciele (ta jasne :D). Zamiast tego jadą do Obozu Herosów, w którym wcale dobrze się nie dzieje. Annabeth i Percy przez przypadek wpadają do dziury która okazuje się być wejściem do tajemniczego labiryntu, który żyje swoim życiem i w każdym miejscu można do niego wejść. Trzeba tylko wiedzieć jak się po nim poruszać. Chejron podejrzewa, że armia Kronosa chce poznać tajemnicę labiryntu i przeciągnąć na swoją stronę Dedala - jego stwórcę. Percy, Annabeth, Tyson i Grover wchodzą do labiryntu, aby uprzedzić Pana Czasu. Czeka tam na nich wiele niespodzianek - nie zawsze miłych. Czy przyjaciołom uda się odnaleść Dedala przed Kronosem? Co dzieje się między Annabeth a Percy'm?

Przepowiednia którą Annabeth otrzymała od wyroczni:


"Zgłębisz się w tuneli mroki nieskończonych,
Pojawią się tam zmarły, zdrajca,zagubiony.
Z ręki króla upiorów padniesz lub powstaniesz,
Oto Ateny dziecka ostatnie zadanie
Ostatni dech herosa jest zagłady porą,
Losy gorsze od śmierci miłość ci odbiorą"

Rada Starszych Kopytnych zadecydowała, że odbierze Groverowi licencję poszukiwacza jeżeli nie odnajdzie Pana w dziesięć dni. Satyr jest załamany, bo Rada nie uwierzyła, że usłyszał głos Pana. Percy chce jakoś pomóc przyjacielowi ale nie wie jak.

Trwa też wątek miłosny (zapewne wiecie kogo dotyczy :P).

Cóż... z przyjemnością stwierdzam, że ta część z całej serii podobała mi się najbardziej. Chyba dzięki  tej chemii między Percym i Annabeth. Labirynt zaskakuje nas na każdym kroku. Pan Rick Riordan jest po prostu przeooooogromonie wspaniały i pisze superowe książki. Bardzo podobał mi się zakochany Percy i zazdrosna Annabeth. Humor, maleńki strach o bohaterów, wspaniała akcja. Bardzo, bardzo wspaniała książka. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
                                                                 Ocena:10/10

2 komentarze:

 1. Ciekawie, ciekawie.. :D
  Gdybym już nie czytała książek wujka Ricka - po takiej recenzji na 100% bym po nią sięgnęła <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Takie miłe słowa zawsze podnoszą na duchu.

   Usuń