sobota, 19 grudnia 2015

The Christmast Maraton with books by Suomi Anne & KittyAillaTen post powinien się pojawić już wcześniej ale jakoś nie miałam czasu, po za tym musiałam pomyśleć nad książkami. Daję wam jeszcze link do bloga Suomi oraz bloga Kitty.

Książką którą tu wybrałam jest Najcenniejszy Dar. Nie chciałam Opowieści wigilijnej chociaż to nasunęło mi się pierwsze bo pewnie większość to wybierze,  a ja chciałam coś oryginalniejszego. Ja klasyków na co dzień nie czytam ale szukałam czegoś czego opis na lubimyczytać by mnie zaciekawił. Jest to chyba kryminał ale nie jestem pewna.

Kolejną pozycją dla mnie jest świąteczna książeczka Elf i pierwsza gwiazdka, którą dostałam od cioci pod choinkę w tamtym roku (ona chyba nadal myśli, że ja jestem jakimś małym dzieckiem). Wtedy nie miałam ochoty jej czytać ale twierdzę, że już na pewno do niej dorosłam :) Jest to jak najbardziej zimowa pozycja bo w lato raczej się takich książek nie czyta.
Książka którą ktoś mi podarował to będzie  któraś z książek które dostanę na święta. A na pewno jakieś dostanę. Przypadkowa książka będzie przypadkowa i przypadkiem dowiecie się o niej dopiero 29 grudnia.

Książką z czymś czerwonym na okładce będzie Czerwona Piramida. Wiem, że ma raczej więcej żółtego na okładce niż czerwonego, ale napis jest czerwony i kojarzy się z czerwonym! Przeczytam ją jednak tylko jeżeli zostanie zwrócona do biblioteki, bo zarezerwowałam, a jak nie to będę myśleć nad czymś innym.


Codziennie podczas maratonu będę pisała wieczorem posta czy udało mi się przeczytać książkę przewidzianą na ten dzień. Recenzje raczej pojawią się po maratonie bo nie będę miała czasu ich pisać.

A wy bierzecie udział w maratonie? Jakie są wasze plany na grudzień?

4 komentarze:

 1. Ach ty! A ja byłam ciekawa właśnie, jaka będzie twoja przypadkowa książka ^^
  Hm, Riordana jestem ciekawa, więc mam nadzieję, że uda ci się ją dostać podczas maratonu w czytelnicze łapki ^^ I ja własnie też stwierdziłam, że nie postawię na Opowieść, bo nie dość, że to dosłowny klasyk to jeszcze dość znany i pewnie większości osób nasunie się na myśl - ale też mam zamiar przeczytać jakiś kryminał, z tym, że Christie ^^
  Cieszę się, że bierzesz udział ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak przypadkiem się stało, że się o niej nie dowiedziałaś. Tak Opowieść to znany klasyk a ja mam go tak naprawdę dosyć bo wystawiamy przedstawienie na kółku teatralnym więc nie chce mi się tego czytać. Co do Riordana to też jestem ciekawa czy mi się spodoba.

   Usuń
 2. Sporo książek planujesz przeczytać w te święta. Podoba mi się to. Chyba najbardziej zaintrygowała mnie ta z pierwszej pozycji. Chociaż muszę powiedzieć, że akurat "Czerwoną piramidę" mam w planach kiedyś przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przykrością stwierdzam, że raczej nikłe są szanse na to, że przeczytam Czerwoną Piramidę bo teraz święta i pewnie komuś kto przetrzymał tą pozycję nie chce się na razie oddawać. Ale myślę nad zastąpieniem czymś tej książki i mam nawet dwa pomysły ;) I pojawił się jeszcze jeden problem. Który pomysł wybrać!

   Usuń