poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Liebster Blog Award #5

Do tej nominacji nominowała mnie (pomińmy to, że już wieki temu) Wioleta S. Dziękuję ci bardzo! (Ja nikogo tym razem nie nominuję, bo jestem (znowu) przed wyjazdem, tym razem do Chorwacji i nie mam za bardzo czasu.)

1. Czy w przyszłości chciałabyś zamieszkać w innym kraju?
Nie, chyba raczej nie. Mam tutaj całą rodzinę, znajomych... Prawdopodobnie wtedy straciłabym z nimi stały kontakt, może nie całkowicie, ale w pewnym stopniu. Mam np. takiego wujka, który mieszka za granicą. Na samym początku gdy wyjechał, przyjeżdżał mimo to na wigilię itp., ale teraz to tylko tam siedzi i czasami dzwoni, lub przysyłają zaproszenia na ślub jego dzieci. Dlatego raczej nie chciałabym wyjechać i zamieszkać w innym kraju, chociaż może tak jakoś na rok bym mogła...

2. Możesz zmienić bieg wydarzeń w swojej ulubionej książce. Co by to było?
W Trylogii o Wiktorii Biankowskiej uśmierciłabym Piotrusia i zrobiła tak, żeby Wiki była z Belethem, pomijając to, że czytałam tylko dwie części, a jest jeszcze trzecia więc może się tam coś pozmienia :D

3. Czego najbardziej żałujesz w swoim życiu?
Nie wiem czego najbardziej żałuję. Mam kilka takich rzeczy, których lepiej żeby nie było, ale nie wiem której najbardziej żałuję.

4. Znienawidzony przedmiot szkolny?
 Niemiecki. Nienawidzę tego języka, nie cierpię tej pani, która tylko chce z nami przerobić temat, a nie czegoś nas nauczyć.

5. Czy wiążesz z książkami swoją przyszłość? 
Raczej nie. To znaczy oczywiście będę czytała książki, ale raczej nie pisała, bo chyba nie jestem do tego stworzona, może ewentualnie praca w jakimś wydawnictwie.

6. Okazuje się, że cały świat atakują obcy. Co robisz?
Zbieram grupę ludzi istaram się wymyśleć jakąś taktykę (w stylu Zwiadowców), a potem przystępujemy do akcji :)

7. Jakimi trzema słowami opiszesz siebie?
Kreatywna, szalona, inteligentna.

8. Czego nigdy w życiu byś nie zrobiła?
Nie zabiłabym człowieka, chyba że w obronie własnej. Podstawowa rzecz której bym w życiu nie zrobiła, za nic! Po co pozbawiać kogoś życia, nie do mnie należy wyznaczanie kto kiedy umrze. Gdyby była wojna i musiałabym wlaczyć lub gdyby ktoś chciał mnie zabić to oczywiście bym się broniła i go zabiła, ale tak po prostu o jaki piekny dzień, może kogoś zabiję. Nigdy w życiu!

9. Ulubiony gatunek książek?
Nikogo to nie zdziwi jeżeli powiem, że fantastyka.

10. Książka, która wywołała u Ciebie łzy?
Nie przypominam sobie takiej. Rzadko płaczę przy książkach.

11. Czy zamierzasz zabrać ze sobą książki na podróże wakacyjne? Jeśli tak, to jakie?
Oczywiście, że zamierzam zabrać, ale jeszcze nie wiem jakie. Zależy co w danej chwili wyjazdu będę czytała/będę chciała przeczytać.

8 komentarzy:

 1. Rozczaruję cię z jednym - Piotruś jest niezniszczalny, niestety. Ale w 3 części jest bardzo fajna scena z Belethem <3
  Jeju ja wyjeżdżam na ponad 2 tyg i też nie wiem, co zabrać! Najchętniej całą biblioteczkę, abe to chyba awykonalne xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję nominacji ;) Ja kiedyś chciałam mieszkać w Londynie, ale teraz jakoś mi przeszło :P Polska jest piękna i raczej nie zamierzam wyjeżdżać na stałe za granicę.

  OdpowiedzUsuń
 3. O pierwszy raz jestem u Ciebie na blogu! Piękny nagłówek :D
  Odniosę się do jednej z Twoich odpowiedzi: i bardzo dobrze, że nie będziesz pisać i że wiesz o tym, iż nie jesteś do tego stworzona. Jeżeli to się zmieni to będziesz wiedziała i wtedy napiszesz coś, jeśli naprawdę będziesz chciała i będziesz się czuła na siłach. Niestety w dzisiejszych czasach wielu ludzi tego nie rozumie a potem wychodzą takie chały jak "Wszystkie odcieni czerni" czy jeszcze coś gorszego...
  Pozdrawiam! :)
  Kasia z kasi-recenzje-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jej, mam podobne odpowiedzi w głowie poza 9 i 10. :D

  OdpowiedzUsuń