wtorek, 27 grudnia 2016

Świąteczny maraton czytelniczy - dzień 2Jak wam idzie? No mi całkiem nieźle :) Skończyłam przed chwilą Inwazję A. Maleszki, ale rano przeczytałam przez pomyłkę 50-60 stron Szklanego miecza bo coś mi się ubzdurało, że to właśnie
mam dzisiaj przeczytać xD Także z dzisiejszego dnia jestem bardzo zadowolona. Tak jak też pisałam wczoraj wieczorkiem udalo mi się przeczytać do końca Podarunek, który jednak coś w sobie świątecznego miał, a akcja działa się przed świętami, w trakcie przygotowań, więc chyba mi się to raczej zalicza, skoro wyzwanie brzmiało "akcja w czasie świąt". Ale muszę przyznać, że ta książka pana Evansa, tak jak czytany podczas maratonu rok temu - Najcenniejszy dar, również bardzo mi się podobała i skłoniła mnie do refleksji. Z reguły po takie książki nie sięgam, ale te autorstwa tego pana to wyjątek. Bardzo podoba mi się jego styl i to, o czym pisze, bo często porusza trudne tematy. W przypadku Podarunku jest to nieuleczalna choroba.    Co do Inwazji to również, mimo, że jest to książka dla dzieci podobała mi się, chociaż wszystko wiedziałam o wiele szybciej niż bohaterowie. Jutro będę musiała skończyć zaczęty już Szklany miecz, ale nie wiem czy mi sie uda bo jakoś początek nie zachęcił mnie do dalszego czytania. Ale pamiętam, że przy Czerwonej królowie też tak było, więc nie skreślam tej pozycji. Ale no dobra, koniec mojego gadulstwa. Do napisania!

10 komentarzy:

 1. Szklany Miecz jest naprawdę bardzo fajny! Polecam!
  A do serii o Magicznym drzewie niestety nigdy nie byłam przekonana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że mi też się spodoba :)
   Szkoda, ale to pewnie dlatego, że ja pokochałam tą serię już jako dziecko, a jeżeli teraz bym ją zaczęła czytać, tez raczej by mi się nie spodobała. Są to bardzo infantylne książki :)

   Usuń
 2. Magiczne drzewo, mam te książki w bibliotece, ale i tak muszę oddać te co wypożyczałam w październiku (?) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak oddasz to zerknij na tą serię :D Ale pamiętaj, że to książki dla dzieci więc nie wymagaj za wiele!

   Usuń
 3. Oo Magiczne Drzewo jest super :D Pamiętam to jako serial, który chodzi za mną a nigdzie go znaleźć nie mogę ;( xD
  A Szklanemu Mieczowi daj szansę :D Sama mam na niego mega ochotę <3

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś był w tv, ale teraz rzeczywiście nigdzie go nia ma :/ Ale moim zdaniem książki są lepsze :)
   A Szklany miecz był niesamowity <3

   Usuń
 4. Inwazja brzmi bardzo świątecznie, nie ma co :D

  OdpowiedzUsuń