sobota, 24 października 2015

RIP it or SHIP it - TAG

W tym tagu chodzi o to, że wybieramy po 7 osób płci żeńskiej, 7 męskiej, a potem losujemy pary. Gdy już zostaną wylosowane po prostu piszemy czy naszym zdaniem te osoby do siebie pasują (SHIP it) czy też nie (RIP it).


Ja wybrałam:

- Szklarkę (seria Blask Corredo)
- Mori (seria Blask Corredo)
- Aryę (seria Dziedzictwo)
- Nasuadę (seria Dziedzictwo)
- Tris (seria Niezgodna)
- Catrinę (seria Niezgodna)
- Laurę (seria Laura Leander)
oraz
- Percy'ego (seria Percy Jackson i bogowie olimpijscy)
- Lea (seria Olimpijscy Herosi)
- Willa (seria Zwiadowcy)
- Halta (seria Zwiadowcy)
- Horace'a (seria Zwiadowcy)
- Felixa (seria Felix, Net, i Nika)
- Neta (seria Felix, Net, i Nika)


Zauważcie że nie wybierałam z tej samej serii i chłopaków i dziewczyn bo wtedy mogłyby się wylosować pary które już istnieją.SHIP it

Nasuada - Halt
Nasuada - rozważna, odważna, stanowcza, spokojna, cierpliwa. Halt podobnie. Myślę, że by się dogadali i żyłoby im się światnie ze sobą. Pauline możesz być zazdrosna!


RIP it

Szklarka - Net
Szklarka była nieśmiała i bardzo spokojna (z tego co pamiętam bo już dawno czytałam tą książkę) chociaż stanowcza. Net jest natomiast komputerowcem, szalonym zresztą i myślę, że nie pasują do siebie.


RIP it

Laura - Felix
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Bardzo lubię Felixa, a Laurę wzięłam tu tylko dlatego, bo 
już innego wyboru nie miałam. Delix jest mądry i wymyśla różne wynalazki, a Laurze 
muszą pomagać obrazy (dosłownie!) żeby zrozumiała prostą zagadkę. Lotalna klapa!


RIP it

Tris - Percy
Nie wiedziałam w sumie co tu by dać bo jednak Percy i Tris są w podobnym stylu, to jednak jest między nimi wielka różnica - a mianowicie mądrość. Może i nasz Glonomóżdżek nie jest super wybitnym szótkowym uczniem, ale Tris zupełnie nie umie myśleć racjonalnie kiedy przychodzi co do czego. Percy zasługuje na kogoś lepszego!


SHIP it

Catrina - Horace
Stwierdzam, że odnaleźliby własny język. Horace światnie czuje się w polu bitwy i chociaż Catrina tak naprawdę nie miała takich przeżyć jak on to według mnie ich charaktery po 
prostu pasują do siebie!

RIP it
Mori - Will
Nie wiem czemu bo z tego co pamiętam Mori ma zbliżony charakter do Willa, lecz oni mi po prostu razem nie pasują. Zdałam się na własną intuicję i stwierdzam - nie. 


SHIP it 

Arya - Leo
Oboje są tacy jakby skryci tajemnicą i niedostępni. Myślę,mże odnaleźli by własny język ale poczucie humoru Aryi pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek może  Leo zmieniłby jej poczucie humoru.


  Nikogo nie nominuję! Jeżeli ktoś chce zrobić ten Tag to niech robi! 

2 komentarze:

 1. Halt i Nasuda? A według mnie to by się nie udało, nie wiem, jakoś nie widzę ich razem :D
  Ogółem widzę, że znam dość sporo postaci :)
  Catrina i Horace... To chyba dlatego, że ogółem bohaterowie Niezgodnej mi nie przypasowali, to uważam, że Horace najlepiej dogaduje się z Evanlyn :D
  Nie znam Mori, więc nie wiem, kogo odrzuciłam od Willa, ale chyba nikogo lepszego niż Alyss to on by nie znalazł :D
  Arya i Leo - zdecydowanie tak :) Leo ♥♥♥ Ale że Aryę lubię, to mogę jej go odstąpić :D I na pewno poprawiłby jej poczucie humoru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też para Horace'a oraz Evanlyn bardziej pasuje, ale w tym tagu chodzi o to żeby nie sugerować się tym czy lepiej pasuje ta para która jest w książce czy ta która się wylosuje tylko o to czy te osoby które się wylosowały do siebie pasują. W końcu każdy ma swoje zdanie bo mi np. Nasuada do Halta nawet pasuje.

   Usuń