poniedziałek, 12 października 2015

Felix, Net i Nika #2: Teoretycznie Możliwa Katastrofa - Rafał Kosik

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa          Katastrofa
Seria: Felix, Net i Nika
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Liczba stron: 536
Poprzednia część: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
Następna część: Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów


Od razu zaczęło się nienormalnie... Przyjaciele w szkole spotkali wielką rosiczkę tygrysią goniącą panią Pumperkiniel. Za to dyrektor zagroził biologowi, panu Butlerowi wylanie z pracy. W łazience trzej uczniowie z 3 klasy palą skręty, widząc rosiczkę uciekają, a podejrzene pada na Felixa, Neta i Nikę. Zostają zawieszeni w prawach ucznia. Net próbuje namówić ojca żeby uwierzył w tą historię. Pan Bielecki idzie do szkoły by wyjaśnić sprawę. Dowiaduje się ponadto, że ktoś zmienił oceny Felixa, Neta i Niki na lepsze. Przyjaciele zostają zawieszeni w prawach ucznia. Muszą zorganizować akcję która będzie miała na celu uniewinnienie. Czy im się uda?
W wakacje wyjeżdżają nad morze, gdzie tata Felixa prowadzi badania nad nowo odkrytą bazą niemiecką. I tu się zatrzymamy na dłużej. Bowiem trójka przyjaciół zostaje sama. Bez dorosłych. Zagłębiają się w tajemnice bazy i wkrótce potem akcja dzieje się w 
zupełnie innym miejscu, czasie, latach. O co w tym chodzi? Co się stanie?

Łał. Ta książka bardzo mi się podobała. Była moim zdaniem lepsza od pierwszej ale tylko o odrobinkę, bo i tamta była świetna. Ta recenzja na górze jest niby trochę krótka ale więcej nie mogę o tej książce powiedzieć. Niestety (oczywiście pod kątem pisania recenzji, bo w rzeczywistości do plus) od samego początku coś się dzieje, a dzieje się tyle, że wydaje mi się, że nie powinnam o tym wspominać, bo jest to naprawdę ciekawe. Ksiażka przyjemna, bardzo szybko się czyta. Przeczytałam chyba w 2-3 dni. Była to dla mnie naprawdę fajna przygoda przeżywać z bohaterami tak niesamowite, nie wiem jak to określić, przeżycia? Coś wręcz niesamowitego i jestem bardzo ciekawa kolejnej części, ale niestety nie wiem kiedy będę miała możliwość przeczytania. Nika, ja tą dziewczynę uwielbiam. Ona wcale łatwego życia nie ma. Jak to by było gdyby wydarzenia sprzed kilku lat potoczyły się inaczej? Ona jest niesamowita. Sądzę, że w prawdziwym życiu nie spotkałabym takiej osoby, lecz Nika wydaje się być tak bardzo wiarygodną postacią... Chodzi mi o to,że zmaga się ona z problemami które są wręcz nieprawdopodobne w życiu, a jednak ta dziewczyna ma w sobie coś takiego p, że ma się wrażenie jakby jej problemy były czymś normalnym. Wiem, że pewnie nic z tego nie rozumiecie (jeżeli ktoś nie czytał książki) ale chciałam wam pokazać, że ta książka nie jest tylko powieścią przygodową w której dzieje się tyle akcji, że niewiadomo co, ale też książką poruszającą ważne tematy. W sumie to nie tylko Nika ma problemy, lecz też Felix i Net, chociaż w dużym stopniu mniejsze i bardziej prawdopodobne, z którymi wiele dzieci na świcie się boryka. Chociażby przepracowanie rodziców Felixa, którzy ciągle nie mają na nic czasu, czy choćby rodzice Neta, którzy się kłócą, a potem godzą z czego wynika bratosiostra. Net nazywa tak swoje rodzeństwo które niedługo ma przyjść na świat. Chyba powiedziałam już wszystko co miałam zawrzeć w tej recenzji. Bardzo polecam ta książkę, a także poprzednią!
Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz