niedziela, 6 września 2015

Archiwum herosów - Rick Riordan

Tytuł: Archiwum Herosów
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Liczba stron: 152

To nie jest taka zwykła książka więc to nie będzie zwykła recenzja. Po prostu tak jakby nie będzie tej części w opisie fabuły tylko od razu przejdę do moich wrażeń ale połączonych z tym co jest w książce.
Mamy 3 opowiadania takie mniej więcej krótkie. Pierwsze, "Percy Jackson i skradziony rydwan" najmniej mi się podobało bo było chyba najkrótsze i takie, takie trochę mało ciekawe. Drugie, "Percy Jackson i spiżowy smok" było już lepsze ale też nie do końca mnie wciągnęło. Trzecie, "Percy Jackson i miecz Hadesa" było najdłuższe i najbardziej mi się podobało. Nie będę tak jakby mówić co było w tych opowiadaniach bo bym musiała wam chyba opowiedzieć całe opowiadanie rzebyście coś zrozumieli. Wywiady z bohaterami były ciekawe, ale mogłyby być dłuższe. Ogólnie to książeczka cienka, tak na jeden dzionek będzie w porządku, na końcu jest jakaś krzyżówka i wykreślanka to sobie to rozwiązałam. No taka w miarę miła książeczka i dobre dopełnienie serii, chociaż spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Ogólnie to chyba tej książki nie ocenię. To była tylko taka malutka rozryweczka na max. dwie godzinki więc wiecie za bardzo nie mogę się tu wypowiedzieć. Ogólnie polecam ale tylko tym którzy już czytali Percy'ego Jacksona.

1 komentarz:

  1. Czytałam to, ale jakieś półtora roku temu w ebooku. Ogólnie nie najgorsza książka, ale od samych opowiadań wolę całe, długaśne powieści :)

    OdpowiedzUsuń