Seria Blask Corredo #1: Herbata Szczęścia - Agnieszka Grzelak

środa, 31 grudnia 2014

Pierwsza część serii Blask Corredo
Tytuł: Herbata Szczęścia
Seria: Blask Corredo
Autor: Agnieszka Grzelak
Wydawnictwo: W Drodze
Poprzednia część: -
Następna część: Córka Szklarki

Szklarka już dawno osiągnęła pełnoletniość i wyprowadziła się z Wyspy Sierot zarządzanej przez groźne instruktorki. Pewnego dnia dostaje dziwne zlecenie namalowania Herbaty Szczęścia. Udaje się więc na wyspę do biblioteki w poszukiwaniu informacji dot. tej rośliny. Ma również problemy dot. hrabiego Scabera Seduna którego darzy uczuciem, ale wie że nie będzie mogła za niego wyjść ponieważ kobiety z Wyspy Sierot nie mogą się zakochiwać.

Scaber to hrabia o którym losie decydują tak naprawdę rodzice. Ma narzeczoną której wcale nie kocha. Hrabia zdaje sobie sprawę, że większym uczuciem niż Pepperię, darzy Szklarkę. Chcąc zapomnieć o problemach wyrusza na tajemniczą wyprawę na Wyspę Nut. Okazuje się, że cała ta wyprawa ma związek z tajemniczymi instruktorkami i Wyspą Sierot. Czy tytułowej rośline uda się połączyć losy Scabera i Szklarki? Czy instruktorki dalej będą władać sierotami? Przeczytajcie sami i się o tym przekonajcie.       

Bardzo spodobał mi się styl pisania Agnieszki Grzelak. Dzięki dwom perspektywom: Szklarki i Scabera, lepiej można zrozumieć całą sytuację. Dzięki tej książce na chwilę oderwałam się od rzeczywistości. Autorka tworzy tak jakby inny świat do którego można wejść czytając książkę.
Wydawało mi się, że sama tam jestem i odkrywam tajemnice Herbaty Szczęścia. Czytało mi się lekko. Nie mogłam się oderwać od tej książki.

A teraz wady. No coż... Wad prawie wcale nie ma. Jedyne co mogę się przeczepić to ostatnie rozdziały. Trochę wszystko się za szybko działo. Może to i dobrze ale trochę mi to przeszkadzało.

Bardzo polecam tą książkę. Nadaje się dla fanów fantastyki. Moim zdaniem bardziej dla kobiet. Jest dużo delikatnych sytuacji. Oczywiście panom też polecam.
                                                                  Ocena: 9/10

--------------------------------------------------------------------------------------------------
To dopiero moja pierwsza recenzja więc w komentarzach możecie krytykować a ja to poprawię.

W następnym poście opiszę drugą książkę z tej serii czyli ,,Córkę Szklarki".

2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że znajdę tą książkę w bibliotece.... zachęciła mnie twoja recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mnie to cieszy i też mam taką nadzieję bo ta seria jest naprawdę wspaniała!

      Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia